Hlavní nabídka
Nabídka

Korek jako izolační materiál: je to nová budoucnost pro svět stavebnictví?

Když mluvíme o bydlení, nemáme na mysli pouze bydlení v domácím prostoru v budově. Znamená to také přemýšlet o vnějším prostředí, které je samo součástí ekosystému, který tvoří globální obraz planety. Budova , která hledí do budoucnosti , hledá nové technologie a inovativní materiály , aby se vymanila ze začarovaného kruhu emisí tím , že navrhuje domy a budovy , které dbají na pohodlí těch , kteří v nich žijí , a na požadavky na životní prostředí a systém .

Aby bylo zajištěno toto ctnostné spojení ekologické udržitelnosti a dobrého bydlení, musí být při výstavbě budov přijata nová rozhodnutí. To je důvod, proč v Diasenu pečlivě navrhujeme přírodní materiály a udržitelná řešení pro tepelnou izolaci, globální komfort a cenovou dostupnost budov.

V tomto článku se chceme zaměřit na ušlechtilý materiál, který nabízí kvalitu, styl a přirozenost pro pohodlí stavby, a to korkovou izolaci. Stavba domů z přírodních materiálů odpovídá vizi bohaté budoucnosti, neboť se vrací k podstatě bydlení, ke kvalitě ovzduší jako požadavku na obyvatelnost a zdraví, k odolnosti konstrukce jako záruce pevnosti, výkonu a výkonu.

Korek, který používáme, pochází z fyzikální rafinace, která na výstupu nabízí granule různých velikostí. Ty – spolu s dalšími sousedními materiály, jako je vápno, perlit, jíl, přírodní vlákna a pemza – dávají vzniknout formulacím používaným k výrobě biomalty a barev, které nabízejí kvalitu a životaschopnost prostředí a budov. Pojďme podrobněji objevit výhody tohoto přírodního a středomořského materiálu.

Proč zvolit jako izolaci korek?

Korek je výborný izolant, tepelný i akustický. Ale ne každý to ví.

Korek používaný pro tepelnou a akustickou izolaci je ekologický materiál získaný rafinací kůry stromu Quercus suber. Tato hodnotná kůra se zpracovává a přeměňuje na zrnitost vhodnou pro použití v premixech, které se používají pro tepelně-akustickou izolaci budov.

Tradiční izolační desky z pěnového polystyrenu spadají do kategorie levných a hojně spotřebovaných materiálů. Přesto nejsou udržitelné, protože pocházejí z ropy a při jejich výrobě mají negativní dopad na životní prostředí . Jejich výroba navíc vyžaduje vysokou spotřebu energie a uvolňuje skleníkové plyny.

Korek je vysoce izolační materiál, který nabízí vynikající tepelné a akustické vlastnosti. Ti, kteří jej používají ve svých domovech, si mohou užít optimální mikroklima, sníženou spotřebu a bezkonkurenční zvukový komfort. Tyto výsledky lze dosáhnout díky produktům, jako je Diathonite Acoustix, všestranná a všestranná biomalta na bázi korku, schopná absorbovat energii zvukových vln, redukovat efekty dozvuku a dunění generované vícenásobnými a neuspořádanými odrazy zvuku.

Další výhoda korku používaného jako izolace stěn spočívá v jeho schopnosti zabránit množení bakterií a tvorbě plísní na stěnách. Jedná se o vysoce prodyšný přírodní materiál, ideální pro vnitřní prostředí díky voštinové buněčné struktuře, která mu umožňuje působit jako regulátor vlhkosti a udržovat optimální hygrometrickou rovnováhu.

Efektivní volbou je použití korku pro izolaci vašeho domova a ne tradičních malt na cementové bázi, které uvolňují mikroprach, vyžadují vysoké náklady a vyžadují invazivnější práci. Je dobrou volbou pro lidi, na dýchací cesty i pro alergiky.

Nakonec, a často o tom mluvíme s našimi zákazníky: korek je bezpečný materiál. Neuvolňuje škodlivé látky a je nehořlavým a nehořlavým materiálem. To znamená, že nehoří a v případě požáru nebude živit plameny.

Jaká je budoucnost korku v zelených budovách?

Stavba se stále více ubírá ekologickým směrem. Již není udržitelné stavět bydlení, které neodpovídá okolnímu prostředí, je nebezpečné a drahé, a korek spolu s dalšími přírodními materiály může být funkční, estetickou a ekologickou odpovědí na budoucnost tím, že uspokojí komplexní potřeby pohodlí a pohodu.

Korek je přírodní materiál , který se získává z kůry korkových dubů, aniž by poškodil strom, čímž se zabrání jevům, jako je odlesňování nebo poškození ekosystémů. Těžba korku má malý dopad na životní prostředí a jeho životní cyklus, od korkového dubu až po likvidaci, je hluboce udržitelný.

Proces výroby korku se skládá z několika kroků, všechny s nízkým dopadem na životní prostředí : kůra se získává z korkových dubů podle pokynů přísných specifikací bez poškození stromu, který dále roste a produkuje novou kůru. Extrahovaná kůra se suší na slunci, aby se odstranila vlhkost, a poté se mele do granulované formy po procesu výroby korku, bez použití chemických přísad nebo syntetických úprav.

Tak hodnotné, všestranné a fascinující téma nemohlo nepřitáhnout pozornost architektů a inženýrů a všech, kdo se podílejí na navrhování domů budoucnosti.

Korek je recyklovatelný a obnovitelný a lze jej snadno zlikvidovat bez poškození životního prostředí.

Diasen nabízí stavební řešení založená na korkové izolaci pro dosažení optimální úrovně pohodlí v každém domě. Pečlivě vybíráme pouze korek, jehož výrobní proces využívá obnovitelné zdroje s nízkým dopadem na životní prostředí.

Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací