Hlavní nabídka
Nabídka

Přírodní zateplení domu

Korek se jakožto přírodní surovina ve stavebnictví prosazuje především díky dobrým tepelně a zvukově izolačním vlastnostem. Zateplení domu korkovou izolací rozhodně nelze brát jako záležitost zavánějící neověřenými experimenty. Na trhu stavebních izolací jsou totiž k dispozici certifikované kontaktní zateplovací systémy na korkové bázi, jejichž aplikace se příliš neliší od běžných typů izolací.

Korkové izolace mají velmi blízko k dřevostavbám už z podstaty, přítom jsou vhodné při použití i na všech ostatních typech fasád, omítek, ale dokonce i při použití na terasy, nebo střechy . Korek v surovém stavu se jak známo získává loupáním kůry dubu korkového, který roste v regionu Středozemního moře, Pyrenejí i severu Afriky. Loupáním kůry rozhodně nedochází k poškozování samotných stromů, které mají velmi dobrou schopnost regenerace. Poprvé se může kůra loupat až po 25 letech života korkového dubu, kdy obvod kmene musí mít alespoň 70 cm.

K výrobě izolací, korkových nástřiků se používá korková drť, jejíž částice se spojují pouze vlastní mízou, nikoli cizorodými umělými pojivy. Korkové izolace lze aplikovat prakticky ve všech konstrukcích domů. Mohou to být obvodové stěny, vnitřní příčky, podlahy, stropy, střechy či různé dutiny, které je třeba utěsnit.

Korkové izolační materiály jsou difúzně otevřené, takže umožňují prostup vlhkosti směrem ven z konstrukce. Tepelně izolační korkové nástřiky, kterými můžeme zateplit vnější plášť jakékoliv stavby, se vyznačují nulovou nasákavostí a díky obsahu přírodních vosků jsou odolné vůči plísním, dřevokaznému hmyzu i hlodavcům. Vlastnosti vstupní suroviny zajišťují také tvarovou stálost po celou dobu jejich desítky let trvající životnosti. Vzhledem k přírodní povaze a vlastnostem korkových izolací se jejich aplikace v konstrukcích dřevostaveb přímo nabízí.

Samotné provádění zateplovacího systému se příliš neliší od postupů užívaných u jiných materiálů. Korková směs se stříká na podklad stříkací pystolí pomocí kompresoru. Nástřikem získáváme i konečnou povrchovou úpravu fasády a omítky.

Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací