Hlavní nabídka
Nabídka

ULTRAGUM

Aktuální ceny jsou platné pouze u zboží a množství, které máme na skladě. Pokud objednáte zboží (nebo množství), které nemáme na skladě, nedokážeme Vám ceny garantovat. Pokud dojde ke zvýšení ceny při Vaší objednávce, budeme Vás informovat a budete mít možnost objednávku zrušit nebo upravit.

Termín dodání 1 - 6 týdnů. V termínu dodání a dostupnosti zboží může dojít kdykoli ke změně, v těchto případech Vás budeme informovat.

Jednosložková bitumenová hydroizolace na vodní bázi s vysokorychlostním schnutím.

Jednosložková elastomerová bitumenová hydroizolace na vodní bázi s vysokou rychlostí schnutí. Výrobek je připraven k použití a použitelný i v podmínkách nízké teploty nebo vysoké relativní vlhkosti. Je flexibilní při nízké teplotě a dostupný ve dvou barvách.

Cena s DPH na m² - 326,00 Kč (při předpokládané spotřebě 2 kg/m²)

CENA s DPH za 1 kg - 191,60 Kč (balení 5 kg)

                    za 1 kg - 163,00 Kč (balení 20 kg)

VÝHODY:
Rychlá hydroizolace i v podmínkách nízké teploty nebo vysoké relativní vlhkosti. 
Rychlá tvorba filmu: odolává vymývání, vyblednutí a zvlnění způsobenému mlhou nebo rosením po 30 minutách od aplikace. 
Zajistí méně spojů a rovnoměrný nátěr, přizpůsobivý složitým geometrickým tvarům podkladu. .
• Flexibilní při nízké teplotě.
• Může zůstat bez nutnosti pokrytí dlažbou nebo jiným povrchem.
• Odolné vůči stagnaci vody, UV záření a stárnutí.
• Připraveno k použití, jednoduché a rychlé použití.
• Víceúčelové.
• Umožňuje hydroizolaci s malými tloušťkami.
• Bez rozpouštědel.

VÝTĚŽNOST:
2,0 kg/m² ve dvou vrstvách.

CHARAKTERISTIKA:
Vzhled: Tekutý
Komponenty: Jednosložkový
Odolnost proti odporu (do + 5 °C a až 98% vlhkosti): 30 minut.
Protažení při přetržení: 336,20%.
Pevnost v tahu: 1,0 N/mm²

BARVA:
černá, šedá

BALENÍ:
5 kg a 25 kg plastové vědro.

OBLASTI POUŽITÍ:
ULTRAGUM je určen k hydroizolaci břidlicových nebo bitumenových membrán v kombinaci se základním nátěrem SBS-BOND. Produkt používaný v kombinaci s POLITES TNT umožňuje renovaci lézí, trhlin a prasklin membrán. ULTRAGUM se také používá k hydroizolaci plochých a šikmých betonových krytin, teras, balkonů, vodních nádrží, lemování, okapů, základových stěn, vláknocementových panelů, koupelen, sprchových kabin, kuchyní a vlhkých prostor. Produkt lze aplikovat na stávající podlahové nebo kovové povrchy v kombinaci s penetračním nátěrem GRIP PRIMER. ULTRAGUM je také vhodný pro hydroizolaci dřevěných podkladů.

SKLADOVÁNÍ:
Výrobek uchovávejte v originálních nádobách v dobře větraných prostorách, mimo dosah slunečního světla a mrazu, při teplotě mezi + 5 °C a + 35 °C.
Doba skladování: 12 měsíců.

PŘÍPRAVA PODKLADU:
Podklad musí být zcela vytvrzený a dostatečně odolný. Povrch musí být pečlivě čistý, suchý, dobře zpevněný, bez olejů, mastnot, nečistot, oddělujících se částí nebo jakéhokoli jiného materiálu, který by mohl ohrozit přilnavost produktu. Vlhkost na podkladu a pára, kterou vytváří teplo, mohou ohrozit přilnavost aplikovaných produktů. V případě čištění vodou počkejte, až je podklad zcela suchý.

Beton
U nových betonových podlah musí být tento dostatečně suchý. V případě poškozeného nebo drobivého betonu jej obnovte vhodnou cementovou maltou. Pro lepší přilnavost na hladký beton, na nenavlhčené podklady lze použít GRIP PRIMER. Na vlhké podklady použijte jako základní nátěr VAPOSTOP (viz produkt), abyste předešli tvorbě puchýřů nebo oddělování. Pokud je podklad vystaven vzlínající vlhkosti, je bezpodmínečně nutné použít WATSTOP (viz produkt). WATSTOP lze použít také k vyplnění malých trhlin. Na surový beton se doporučuje použít jako základní nátěr VAPOSTOP.

 1.SBS-BOND

 2.ULTRAGUM

 3.POLITES T.N.T

Hladké nebo obložené (dlážděné) povrchy
Staré podlahy musí být připevněny k podkladu (v opačném případě je odstraňte a naplňte betonovou maltou) a očistěte aby se na povrchu nevyskytovaly stopy oddělujících se látek, jako jsou tuky, oleje, chemické produkty atp. Po důkladně vyčištěném povrchu dlažby je třeba ji před aplikací ULTRAGUMU ošetřit penetračním nátěrem GRIP PRIMER K vyplnění spár mezi dlaždicemi použijte WATSTOP a vytvořte dokonale vyhlazený povrch. WATSTOP je třeba použít iv případě vlhkosti podkladu nebo vzlínající vlhkosti. Vzhledem k široké škále dlaždic, které lze nalézt na trhu, se doporučuje provést test, aby se ověřila správná přilnavost produktu.

Asfaltová membrána
Ověřte, zda byla membrána aplikována alespoň 6 měsíců, aby se předešlo oddělení způsobenému uvolňováním olejů. Zkontrolujte, zda jsou fólie dobře připevněny k sobě, ne-li, přilepte je plamenovým systémem. Membránu důkladně očistěte odstraněním nátěrů a bez řádně připevněných ochranných nátěrů. V každém případě zvažte instalaci vhodných větracích komínů, umístěných podle vlhkosti podkladu. Toto opatření je potřebné v případě vysoce savých podkladů, které zadržují vlhkost, jako jsou vylehčené potěry polystyrenem nebo keramzitem. Jako základní nátěr na membrány se musí použít SBS-BOND (viz produkt). V případě poškozené membrány ji po použití SBS-BOND obnovte sendvičovými systémy (ULTRAGUM + POLITES T.N.T. + ULTRAGUM). Sendvičový systém je nutno použít pro spoje mezi fóliemi a tam, kde je membrána více namáhána.

Dřevo
Pečlivě očistěte povrch a odstraňte veškerý prach a drobivé části. Dřevo musí být zcela suché a soudržné. Na neošetřené dřevěné podpěry pokračujte přímou aplikací přípravku. V každém jiném případě se doporučuje provést předběžný test pro kontrolu adhezních vlastností. Pro palubky, parketové podlahy nebo vysoké spárované podklady se vyžaduje sendvičový systém (ULTRAGUM + POLITES T.N.T. + ULTRAGUM).

Kov

Pečlivě očistěte nečistoty a případné nepřilnuté barvy. Před aplikací ULTRAGUMU ošetřete kovový povrch penetračním nátěrem GRIP PRIMER.. Je-li kovový povrch lakován, doporučuje se provést test přilnavosti k ověření vhodnosti aplikace.

Ošetření dilatačních spár

Před přistoupením k hydroizolačnímu zásahu je třeba v pravidelných intervalech předurčit vhodné dilatační spáry. Tento typ spár rozděluje povrch potěru na menší plochy tak, že umožňuje rozdílné pohyby (generované změnami v podmínkách prostředí nebo jevem zrání betonu) mezi nimi. Dilatační spáry se musí provádět opatrně, aby se zabránilo pronikání vody. Projektant musí posoudit velikost ploch a způsob jejich realizace podle podmínek podkladu. Spáry musí být vyplněny polyuretanovým tmelem DIASEAL STRONG (viz produkt). Realizujte nátěr v rohu od stěny po podlahu se stejným produktem DIASEAL STRONG. Po úplném zaschnutí tmelu musí být rohy hydroizolovány pomocí SAFETY JOINT ROLL (viz produkt) impregnovaným produktem ULTRAGUM, nanášeným štětcem, čímž se vytvoří souvislý povrch. Aplikujte DIASEAL STRONG i na místa kontaktu s dveřmi a okny.

MÍCHÁNÍ:
ULTRAGUM je jednosložkový produkt připravený k použití. Produkt míchejte, dokud není dosaženo homogenní směsi. V případě extrémně horkých klimatických podmínek lze ULTRAGUM zředit max. 5% čisté vody a pokračovat v míchání. Do směsi nikdy nepřidávejte jiné látky.

APLIKACE:
1. Počkejte, dokud použitý základní nátěr zcela nevyschne a naneste první vrstvu ULTRAGUMU válečkem s dlouhými vlasy, stěrkou nebo rozpračovačem.
2. Když je první vrstva suchá, naneste druhou vrstvu, překřižte vrstvy a dávejte pozor, abyste zcela pokryli celý povrch. V případě deště si před přechodem na další vrstvu ověřte účinné vyschnutí produktu.
3. Pokračujte v nanášení dalších vrstev až do dosažení očekávané vydatnosti a minimální celkové tloušťky 1,5 mm, aby byly zaručeny hydroizolační vlastnosti.

DOBA SCHNUTÍ:
Při 23 °C a relativní vlhkosti 50% se produkt vysuší přibližně za 4 hodiny. ULTRAGUM odolává povrchovému jevu blednutí a zvlnění způsobenému vysokou relativní vlhkostí, mlhou nebo rosou po 30 minutách od aplikace. Doba sušení je ovlivněna teplotou prostředí a relativní vlhkostí.

UPOZORNĚNÍ:
• Neaplikujte při teplotě nižší než + 5 °C a vyšší než + 35 °C.
• Výrobek neaplikujte bezprostředně s hrozícím deštěm nebo mrazem.
• Chraňte produkt před deštěm, pokud je na dotyk čerstvý.
• Během letní sezóny aplikujte výrobek v chladnějších hodinách dne, mimo slunečního světla.
• Je velmi důležité, aby se na potěru vytvořily pravidelné dilatační spáry, aby se předešlo infiltraci vody. Projektant zhodnotí velikost a způsoby realizace spojů na základě podmínek podkladu.

ČIŠTĚNÍ:
Použité zařízení musí být před vytvrzením produktu omýt vodou.

BEZPEČNOST:
Při manipulaci dodržujte bezpečnostní předpisy a vždy používejte ochranné rukavice a ochrannou masku.


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.stavebniraj.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.czDokumenty


Foto


Potřebujete poradit?

Miriam Purašová

Obchodní ředitelka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika


Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací