Hlavní nabídka
Nabídka

Decork Design

Aktuální ceny jsou platné pouze u zboží a množství, které máme na skladě. Pokud objednáte zboží (nebo množství), které nemáme na skladě, nedokážeme Vám ceny garantovat. Pokud dojde ke zvýšení ceny při Vaší objednávce, budeme Vás informovat a budete mít možnost objednávku zrušit nebo upravit.

Termín dodání 1 - 6 týdnů. V termínu dodání a dostupnosti zboží může dojít kdykoli ke změně, v těchto případech Vás budeme informovat.

Dekorativní povrchová úprava na bázi korku použitelná na stěny, podlahy a fasády.

Inovativní korková povrchová úprava fasád, stěn interiéru, podlahy, terasy, střechy a jiné. Jedná se o velice elastiský materiál, který zabraňuje vzniku trhlin a má velmi dobře plnící schopnosti. Produkt lze aplikovat stříkáním nebo nanášením zednickým hoblem. Dekorativní povrchová úprava z korkových a vodních pryskyřic (zrnitost 0 - 1 mm) pro dekoraci podlah, stěn (fasád) a stropů. Povlak má všechny výhody korku: prodyšnost, tepelná izolace, odolnost vůči povětrnostním vlivům, trvanlivost a je protipožární. Je možné vytvořit nekonečné estetické efekty, které mohou mít různé textury.

CENA s DPH na 1 m² - 360,00 Kč (balení 18 kg, přírodní korek)

CENA s DPH za 1 kg - 367,00 Kč (toner balení 2 kg, Bílá 4,5 kg)

(Cena je počítána na dva nástřiky na m²)

VÝHODY:
• Vhodné pro vytváření dekorativních efektů.
Prodyšný, vodoodpudivý a elastický 
Vynikající estetický efekt, vhodné do interiéru i exteriéru.
• Rychlá a jednoduchá aplikace.
• Akreditace LEED a označení CE.

VÝDATNOST:
0,8 - 1,0 kg/m² ve dvou vrstvách.

BARVApodle barevného vzorníku


CHARAKTERISTIKA:


 • Vzhled: Pasta
  Komponenty: jednosložkový
  Elasticita: 60%.
  Schopnost překlenutí trhlin: 2,5 mm (Schopnost materiálu odolávat šíření trhlin a trhlin v podkladu, na který se aplikuje).
  Test odolnosti proti povětrnostním vlivům: 1680 hodin bez zjevných změn.
  Tepelná izolace: λ = 0,086 W/mK
 • Propustnost: μ = 15 (Stěny mohou volně dýchat. Díky vysoké propustnosti je vlhkost v interiéru dokonale vyrovnaná, čímž se předchází tvorbě plísní a kondenzace).
 • Zdravý vnitřní vzduch: Zabraňuje tvorbě plísní a kondenzaci a zlepšuje kvalitu vzduchu v místnostech.
 • Funkčnost: Produkt je schopen spojit styl a design s ochranou a blahobytem.
 • Termálnost: Udržuje stálou teplotu stěn, čímž zaručuje pohodlí v létě i v zimě.

BALENÍ:
18 kg plastové kbelík + 2 kg barvy.
Barva UB1: 18 kg plastové kbelík + 4,5 kg barvy. 

SKLADOVÁNÍ:
Výrobek uchovávejte v originálních nádobách dokonale uzavřených, v dobře větraných prostorách, mimo slunečního světla, vody a mrazu, při teplotách mezi + 5 °C a + 35 °C.
Doba skladování: 12 měsíců.

OBLASTI POUŽITÍ:

Produkt určený k nátěrům a dekoraci vnitřních stěn, stropů a podlah a fasád. Decork Design má vynikající přilnavost na jakýkoli typ podkladu, a proto jej se správným základním nátěrem lze použít v nesčetných situacích: kov, omítky, cementové podklady a dlaždice. Decork Design je vhodný pro vnitřní i vnější aplikace.

PŘÍPRAVA PODKLADU:

Podklad musí být zcela vytvrzený a mít dostatečnou pevnost. Povrch musí být dokonale rovný, důkladně čistý, suchý, bez olejů, mastnot, drobivých a nesoudržných částí nebo jiných materiálů, které mohou ovlivnit přilnavost produktu. V případech, kdy je povrch jako celek drobivý, úplně jej osekejte, dokud nezískáte dobrou oporu a obnovte léze nebo degradované části vhodnou maltou. V případě čištění vodou počkejte, dokud podklad zcela nevyschne. Jakákoli vlhkost přítomná v podkladu a pára, která se tvoří v důsledku ozáření, mohou ovlivnit přilnavost aplikovaného produktu. Na rovných vodorovných plochách zajistěte přiměřené sklony pro proudění vody. Decork Design přilne k různým typům podkladu bez potřeby základního nátěru, avšak doporučuje se provést předběžný test pro kontrolu přilnavosti a případné potřeby použití základního nátěru.

Omítky řady Diathonite nebo nové omítky

Ujistěte se, že omítka je dobře vyrovnaná, aby povrch zůstal co nejdrsnější, v opačném případě předtím naneste vrstvu vhodné vyhlazovací hmoty Diasen. Penetrační nátěr D20 nanášejte na vyhlazovací hmoty i přímo na omítky. V případě popraskaných a mikrotrhlinových podkladů aplikujte bílý Color Primer (viz produkt).

Stará omítka

Ujistěte se, že omítka je konzistentní a dobře přilne k podkladu, pokud ne, zajistěte její částečné nebo úplné odstranění a předělání. V případě malovaných omítek, vzhledem k velkému výběru barev na trhu, je vhodné provést zkoušku přilnavosti k ověření vhodnosti aplikace nebo potřeby použití základních nátěrů D20 (viz produkt) nebo Color Primer. Na hrubé omítky přistupujte k přímé aplikaci Decork Design, v případě drsných a prašných podkladů použijte základní nátěr Color Primer.

Sádrokartonová deska

Na sádrokartonových površích dbejte na utěsnění a vyhlazení spojů. Naneste penetrační nátěr Grip Primer (viz produkt).

Beton

V případě nově vytvořeného cementového podkladu musí být tento podklad dostatečně vytvrzený. V případě prasklin, otvorů nebo nepravidelných ploch je třeba je opravit vhodnou cementovou maltou. Pro lepší přilnavost na hladkém a ne vlhkém betonu se doporučuje jej vyhladit, vyčistit a poté aplikovat Grip Primer (viz produkt). K ošetření vyčnívající armatury (železných tyčí) je třeba použít antikorozní přípravek. Na vlhkých podkladech používejte Vapostop (viz produkt) jako základní nátěr, abyste předešli tvorbě "puchýřů" (vydutí) nebo oddělování. Pokud je podklad ovlivněn vzlínající vlhkostí, je nutné použít WATstop (viz produkt). WATstop je může také použít k vyplnění malých prasklin nebo trhlin. Na surový beton použijte základní nátěr Vapostop.

Dlážděné podlahy

Ujistěte se, že dlaždice jsou dobře přilepené k podkladu, jinak je odstraňte a obnovte je vhodnou cementovou maltou. Povrch z dlaždic nesmí vykazovat stopy uvolňujících látek, jako jsou tuky, vosky, oleje, chemikálie atp. Po pečlivě očištěném podkladu musí být povrch ošetřen podkladovým nátěrem Grim Primer. Chcete-li vyplnit spoje mezi dlaždicemi a vytvořit dokonale vyrovnaný povrch, naneste produkt Vaposhield nanášený ručně pomocí ocelové nebo pogumované zednické stěrky ve dvou vrstvách. Vaposhield by se měl používat i tehdy, je-li podklad vlhký nebo je ovlivněn stoupající vlhkostí. Vzhledem k velké rozmanitosti dlaždic na trhu je vhodné provést test pro ověření perfektní přilnavosti systému.

Dřevo

Důkladně vyčistěte povrch odstraněním prachu, volných částí a odlupujících se částí. Dřevo musí být zcela suché, dobře spojené a rozměrově stabilní. Před aplikací Decork ošetřete dřevěné povrchy pomocí základního nátěru Grip Primer.

Kov

Dokonale očistěte povrch, eliminujte nečistoty a uvolněnou barvu. Před aplikací Decork, aplikujte základní nátěr Grim Primer. V případě přítomnosti rzi ošetřete povrch před aplikací Grip Primer vhodnými přípravky proti rzi. Pokud je kovový podklad nalakován, doporučuje se provést test pro ověření přilnavosti systému.

Hladké povrchy

Na obzvláště hladkých a nesavých površích používejte speciální základní nátěr Grip Primer.

Ošetřování spojů

Jakékoliv spoje na podkladu (spáry mezi panely v betonu nebo jiném materiálu, dilatační, kontrolní nebo izolační spoje) musí být před aplikací Decork Design ošetřeny polyuretanovým tmelem Diaseal Strong (viz produkt). Body kontaktu s prahy dveří a oken musí být také ošetřeny tmelem Diaseal Strong.

MÍCHÁNÍ:
Před aplikací produkt vždy promíchejte pomocí spirálové míchačky, dokud nevznikne homogenní směs.
Zcela vyprázdněte obsah sáčku do kbelíku a přidejte barvu naléváním celého obsahu balení.
Směs míchejte minimálně 2 nebo 3 minuty, dokud se nedosáhne rovnoměrně zabarvená směs.
• Výrobek je připraven k použití a obecně by se neměl ředit. V extrémně horkých klimatických podmínkách je možné přidat:
- při ručních aplikacích maximálně 5% vody (0,9 l vody na balení po 18 kg).
- při aplikacích s nástřikem pistole, max. 10% vody (1,8 l na balení po 18 kg).
• Doporučuje se ředit výrobek vždy stejným způsobem, aby se zabránilo změnám barev.
• Směs znovu promíchejte.
Do směsi nikdy nepřidávejte cizí komponenty

APLIKACE:
Ruční aplikace
1. Počkejte, až jakýkoli použitý základní nátěr úplně vyschne.
2. Naneste první vrstvu Decork v tloušťce 1 mm zednickou stěrkou se zaoblenými okraji. První vrstva může být použita jako vyhlazující směs pro vyrovnání povrchu. V případě deště na Decork, který není dokonale suchý, pečlivě zkontrolujte vhodnost pro následné pokrytí.
3. Po úplném vysušení první vrstvy (přibližně 10 hodin při 23 °C a 50% relativní vlhkosti) naneste druhou tenkou vrstvu produktu k dokončení. Druhou vrstvu nenanášejte příliš mnoho. Pro lepší výsledek a homogennější povrch se doporučuje nátěr nanášet do kříže.                                                                                                                                                                                   4. Co nejdříve po aplikaci uhladit plastovou zednickou stěrkou se 45° zaoblenými hranami.                                                                                                                                                         5. Čas aplikace: cca 80/110 m² za den.
   
 Aplikace s násypným pistolí DS-Spray Gun
1. Počkejte, až jakýkoli použitý základní nátěr zcela vyschne.
2. Násypková pistole musí mít:
- minimální tlak kompresoru 5,0 barů;
- průměr trysky 3,0 – 4,0 mm
3. Krouživými pohyby naneste první vrstvu Decork Design a potáhněte celý povrch. V případě deště na ne dokonale zaschlý výrobek důkladně ověřte vhodnost dalšího pokrytí.
4. Když je první nátěr zcela suchý (asi 10 hodin při 23°C a 50% relativní vlhkosti), aplikujte druhou vrstvu Decork Design použitím stejné metody jako předtím, až do úplného pokrytí podkladu. Pro dosažení lepšího výsledku a homogennějšího nátěru se doporučuje vrstvy překřížit.
5. Nevyhlazovat stěrkou.
6. Čas aplikace: cca 200/250 m2 denně.
Decork Design lze použít i se stříkacím strojem DS-5500 Texture Sprayer, průměr trysky 3,00 mm, úroveň tlaku 4 (4,0 atm); v tomto případě se doba aplikace pohybuje mezi 700 a 800 m2 za den.
Na konci aplikace druhého nátěru, pro získání hladkého povrchu se může povrchová úprava Decorku zbrousit (obrousit) a poté ochránit pomocí Aquafloor Eco (viz produkt). U podlahových aplikací musí být dekorační povrchová úprava Decork vždy chráněna nátěrem Aquafloor Eco. Pro dosažení dekorativních efektů je třeba dekorační povrchové úpravy aplikovat společně s výrobkem Decorkoat (viz produkt) a musí se přebrousit ( obrousit ). Nakonec musí být povrch ošetřen pomocí Aquafloor Eco.

DOBA SCHNUTÍ:
Při teplotě 23 °C a relativní vlhkosti 50% se produkt vysuší za přibližně 10 hodin.
• Doby schnutí jsou ovlivněny relativní vlhkostí prostředí, teplotou a mohou se značně měnit.
• Chraňte Decork během sušení před deštěm, mrazem, přímým slunečním zářením a větrem nejméně 2 hodiny při teplotě 23 °C.
Pokud se aplikuje v množstvích vyšších, než je očekávané, může se výrazně prodloužit doba sušení. 

UPOZORNĚNÍ:
Neaplikujte při teplotě okolí a podkladu pod +5°C a nad +35°C.
Během letní sezóny aplikovat přípravek v chladnějších hodinách dne, mimo sluneční záření.
Neaplikujte při hrozícím nebezpečí deště nebo mrazu, v podmínkách silné mlhy nebo při relativní vlhkosti vyšší než 70 %.
Produkt nanášejte na zcela suché povrchy. Výrobek není vhodný pro ploché střechy. Případná stagnace vody může způsobit lokální zabarvení.
• Před kompletním vyschnutím chránit výrobek před silným deštěm.
Před aplikací produktu se doporučuje zakrýt prahy, rámy a všechny prvky, které není třeba natírat.
Nepoužitý výrobek uchovávejte v původním obalu. 

ČIŠTĚNÍ:
Použité nástroje po skončení okamžitě omýt důkladně vodou.
Pokud je výrobek zcela suchý, pro čištění se doporučuje používat neutrální a neagresivní čistící prostředky. Vybrat nejvhodnější metodu čištění (houba, kartáč nebo stroj na vysokotlaké čištění vodou) podle typu nečistoty.

BEZPEČNOST:
Při manipulaci vždy používat osobní ochranné pomůcky a dodržovat bezpečnostní předpisy.

Rady a tipy k využití korkové směsi Decork, nejen na fasády:

- systémy na bazény    - z tuctového domu se může stát skvost

- přírodní zateplení domu    - uplatnění na terasy, beton a bazény

- dopřejte si zdravé bydlení a ušetřete za vytápění


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.stavebniraj.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.czDokumenty


Foto


Potřebujete poradit?

Miriam Purašová

Obchodní ředitelka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika


Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací