Hlavní nabídka
Nabídka

Fasáda DECORK

Aktuální ceny jsou platné pouze u zboží a množství, které máme na skladě. Pokud objednáte zboží (nebo množství), které nemáme na skladě, nedokážeme Vám ceny garantovat. Pokud dojde ke zvýšení ceny při Vaší objednávce, budeme Vás informovat a budete mít možnost objednávku zrušit nebo upravit.

Termín dodání 1 - 6 týdnů. V termínu dodání a dostupnosti zboží může dojít kdykoli ke změně, v těchto případech Vás budeme informovat.

Ekologický a vysoce elastický produkt s vynikající přilnavostí na jakýkoli typ podkladu: dřevo, kov, omítky, syntetické materiály a cementové podklady. Přispívá k tepelné izolaci a chrání fasády před absorpcí dešťové vody. Umožňuje stěnám „dýchat“, čímž přispívá k životní pohodě vnitřního prostředí. Vysoká elasticita materiálu zabraňuje tvorbě trhlin a lézí. Rychle a jednoduše se nanáší špachtlí nebo klasickými násypnými pistolemi.

Korek je lehký, porézní, elastický a odolný materiál, který se dnes běžně používá ve stavebnictví, a to jak proto, že plně respektuje principy trvalé udržitelnosti stavebních procesů, tak stoletou dlouhou životnost. Jedinečný, lehký, porézní, elastický a odolný vůči povětrnostním vlivům. Produkt s vynikajícími tepelnými charakteristikami, odvlhčováním, pohlcováním zvuku a odolností v průběhu času (v chladném, teplém nebo slaném prostředí).

Cena s DPH za 1 kg - 370,00 Kč (balení 18 kg, neutrál)

Cena toneru s DPH za 1 kg - 550,00 Kč (balení 2 kg)

Cena toneru s DPH za 1 kg - 350,00 Kč (balení 2 kg)

Cena toneru s DPH za 1 kg - 625,00 Kč (balení 2 kg)

Cena toneru s DPH za 1 kg - 750,00 Kč (balení 2 kg)

Cena toneru s DPH za 1 kg - 875,00 Kč (balení 2 kg)


 

Cena toneru s DPH za 1 kg - 1 000,00 Kč (balení 2 kg)

Cena toneru s DPH za 1 kg - 1 125,00 Kč (balení 2 kg)

Cena toneru s DPH za 1 kg - 1 250,00 € (balení 2 kg)

Cena toneru s DPH za 1 kg - 1 750,00 Kč (balení 2 kg)


předpokládaná spotřeba materiálu: 0,90 – 1,20 kg/m2 ve dvou vrstvách ~ 2 mm tloušťky.

Tepelná izolace - λ = 0,086 W/mK (Polystyren EPS NEO 100 (λ=0,031)

Tepelná izolace nebo termoizolace je izolace, která chrání stavební konstrukci před únikem tepla (šíření chladu z exteriéru) a zároveň stabilizují teplotu.

Tepelná vodivost λ = 0,057 W/mK

Koeficient tepelné vodivosti je množství tepla, které musí za jednotku času přejít tělesem, aby na jednotku délky byl jednotkový teplotní spád. Přitom se předpokládá, že teplo se šíří jen v jednom směru.

Propustnost - μ = 15

Stěny mohou volně dýchat. Díky vysoké propustnosti je vlhkost v interiéru dokonale vyrovnaná, čímž se předchází tvorbě plísní a kondenzace.

Elasticita - 195%

Vysoká hodnota elasticity zabraňuje tvorbě trhlin a lézí.

Schopnost přemosťovat trhliny - 2,5 mm

Schopnost materiálu odolávat šíření trhlin a prasklin v podkladu, na který se aplikuje.

Test zvětrávání - 1680 hodin (10 let)

Rekonstrukce

Vysoká kapacita na překrytí stávajících trhlin.

Odolnost

Odolný vůči UV záření, povětrnostním vlivům a prostředím charakterizovaným brakickým vzduchem.

VÝHODY:

- tepelná izolace (korek je nejlepší přírodní tepelný izolátor)
- akustická izolace pro střední frekvence
- odolnost proti vodě na 100% a bez kapilární činnosti
- odstranění tepelných mostů
- anti kondenzace (eliminuje "studené místo" v neizolovaném povrchu)
- prodyšný
- odolný vůči slané vodě při ponoření do ní (ne nepřetržitě)
- zabraňuje tvorbě plísní
- protipožární, klasifikovaný jako třída 1 (M1) a RF v 55. minutě, samohasící od přírody
- lehký v suchém stavu
- možnost aplikace na téměř každý povrch beton, kov, dřevo, PVC, polystyren, omítky, ...
- odolné vůči nízkým a vysokým teplotám
- jednoduchá a rychlá aplikace
- ekologický, vyrobeno z přírodních surovin a certifikováno LEED
- bezúdržbový

OBLASTI POUŽITÍ:

Produkt určený pro konečnou úpravu fasád, starých a nových omítek, vnějších zateplovacích systémů nebo šikmých střech. Má vynikající přilnavost na jakýkoli typ podkladu, a proto lze použít v nesčetných situacích: cementové podklady, omítky, dřevo nebo kov. Produkt vhodný pro vnější aplikace.

VYDATNOST:

0,90 – 1,20 kg/m² ve dvou vrstvách ~ 2 mm tloušťky.

BARVA:
Prohlédněte si produktovou brožuru v sekci DOKUMENTY.

BALENÍ:
18 kg v plastových vědrech.

SKLADOVÁNÍ:
Výrobek uchovávejte v originálních nádobách v dobře větraných prostorách, mimo dosah slunečního záření, vody a mrazu, při teplotách mezi +5 °C a +35 °C. Doba skladování: 12 měsíců.

PŘÍPRAVA PODKLADU:

Podklad musí být zcela vytvrzený a mít dostatečnou pevnost. Povrch musí být dokonale vyrovnaný, důkladně čistý, suchý, zbavený olejů, mastnot, drobivých a nesoudržných částí nebo jiných materiálů, které mohou ovlivnit přilnavost produktu. V případě tlakového mytí počkejte, dokud podklad zcela nevyschne. V případech, kdy je povrch jako celek drobivý, úplně jej očistěte, dokud nezískáte dobrou oporu a obnovte léze nebo degradované části vhodnou maltou. Decork přilne k různým typům podkladů, doporučuje se však provést předběžný test pro kontrolu přilnavosti a případné potřeby použití základního nátěru.

Omítka z řady Diathonite nebo nové omítky

Ujistěte se, že omítka je dobře vyrovnaná, aby povrch zůstal co nejhladší; pokud to není možné, nejprve naneste vrstvu vhodných vyhlazujících produktů Diasen. Penetrační nátěr D20 nanášejte na vyhlazovací hmoty i přímo na omítky (viz produkt). V případě popraskaných a mikrotrhlinových podkladů naneste bílý základní nátěr Color Primer (viz produkt).

Stará omítka

Ujistěte se, že omítka je konzistentní a dobře přilne k podkladu, v opačném případě zajistěte částečné nebo úplné odstranění a předělání. V případě malovaných omítek, vzhledem k velkému výběru barev na trhu, je vhodné provést test přilnavosti k ověření vhodnosti aplikace nebo potřeby použití základních nátěrů D20 nebo Color Primer. Na hrubé omítky pokračujte přímou aplikací Decork, zatímco na drsné a prašné podklady použijte základní nátěr Color Primer.

Sádrokarton

Na sádrokartonových površích se ujistěte, že spáry jsou dokonale vyplněny a vybroušeny, poté naneste základní nátěr Grip Primer (viz produkt).

Beton

V případě nově vybudovaného cementového podkladu musí být tento dostatečně vyzrálý. V případě prasklin, děr nebo nepravidelných ploch je obnovte vhodnou cementovou maltou. Při přítomnosti poškozeného a drobivého betonu zajistěte obnovu vhodnou cementovou maltou. K ošetření vystupujících kovových částí (armatury) použijte antikorozní přípravek. Pro lepší přilnavost na hladký, ne vlhký beton doporučujeme použít Grip Primer. Na vlhkých podkladech, které nejsou v kontaktu se zemí, aby se předešlo tvorbě puchýřů nebo odlupování, použijte jako základní nátěr Vapostop (viz produkt). Pokud je podklad vystaven vzlínající vlhkosti, je třeba použít WATstop (viz produkt). WATstop lze použít také k vyplnění malých trhlin nebo prasklin. Na hrubý beton použijte základní nátěr Vapostop.

Dřevo

Důkladně očistěte povrch, odstraňte prach, drobivé a odlupující se části. Dřevo musí být zcela suché, dobře soudržné a rozměrově stálé. Dřevěné povrchy napenetrujte nátěrem Grip Primer před aplikací Decork. Neaplikujte výrobek na desky nebo podpěry s velkým počtem spojů.

Kov

Dokonale očistěte povrch, eliminujte nečistoty a uvolněnou barvu. Před aplikací Decork natřete kovové povrchy základním nátěrem Grip Primer. V případě přítomnosti rzi ošetřete povrch před aplikací Grip Primer vhodnými přípravky proti rzi. Je-li kovový povrch lakován, doporučuje se provést test pro ověření dokonalé přilnavosti systému.

Hladké povrchy

Na obzvláště hladké a nesavé povrchy použijte Grip Primer.

Ošetření spojů

Jakékoliv spáry na podkladu (spáry mezi panely z betonu nebo jiného materiálu, dilatační spáry, kontrolní nebo izolační spáry) musí být před aplikací Decork ošetřeny polyuretanovým tmelem Diaseal Strong (viz produkt).

MÍCHÁNÍ:

Otevřete obal a sáček s produktem a vyprázdněte obsah sáčku do kbelíku. Barvu přidejte vysypáním celého obsahu balení do kbelíku. Hmotu míchejte pomocí spirálové míchačky při vysoké rychlosti alespoň 2 nebo 3 minuty, dokud nezískáte homogenní, jednotnou barvu bez hrudek. Produkt je připraven k použití a obecně by se neměl ředit. V extrémně horkém počasí lze přidat maximálně 5 % vody (0,9 l vody na 18 kg). Směs znovu promíchejte. Do směsi nikdy nepřidávejte vnější komponenty.

APLIKACE:
Ruční aplikace

1. Počkejte na úplné zaschnutí použitého základního nátěru.

2. Naneste první štědrou vrstvu Decork pomocí nerezového hladítka se zaoblenými hranami. První vrstva může být použita jako vyhlazení k vyrovnání povrchu. V případě deště na ne dokonale zaschlý výrobek důkladně zkontrolujte jeho vhodnost pro následný nátěr.

3. Po úplném zaschnutí první vrstvy (asi 10 hodin při 23°C a 50% relativní vlhkosti) naneste druhou tenkou vrstvu produktu. Pro lepší výsledek a homogennější nátěr se doporučuje vrstvy překřížit.

4. Ihned po nanesení stírejte plastovou stěrkou se zaoblenými hranami.

5. Čas aplikace: přibližně 80/110 m² za den.

Použití s ​​omítacím strojem

1. Počkejte na úplné zaschnutí použitého základního nátěru.

2. Násypná pistole musí mít: - minimální tlak kompresoru 5,0 bar; - průměr trysky 3,0 – 4,0 mm.

3. Naneste první vrstvu Decork plynulými krouživými pohyby, abyste pokryli celý povrch. V případě deště a na produktu, který není dokonale suchý, pečlivě zkontrolujte jeho vhodnost pro následný nátěr.

4. Když je první vrstva zcela suchá (asi 10 hodin při 23°C a 50% relativní vlhkosti), naneste druhou vrstvu Decork stejným způsobem jako předtím, než bude podklad zcela pokryt.

5. Nestírejte stěrkou.

6. Čas aplikace: cca 200/250 m² za den. Decork lze aplikovat i stříkacím strojem DS-5500 Texture Sprayer, průměr trysky 3,00 mm, úroveň tlaku 4,0 atm. V tomto případě se doba aplikace pohybuje mezi 700 a 800 m2 za den.

DOBA SCHNUTÍ:

Při teplotě 23°C a 50% relativní vlhkosti, produkt schne přibližně 10 hodin. Doba schnutí je ovlivněna relativní vlhkostí prostředí a teplotou a může se výrazně měnit. Decork ve fázi zrání chraňte před deštěm, mrazem, přímým slunečním zářením a větrem minimálně 2 hodiny při teplotě 23°C. Pokud se nanese větší množství, než se očekává, může se doba schnutí výrazně prodloužit.

UPOZORNĚNÍ:

Neaplikujte při okolní teplotě nižší než +5°C a vyšší než +35°C. Během letní sezóny aplikujte produkt v chladnějších hodinách dne, mimo sluneční záření. Neaplikujte při bezprostřední hrozbě deště nebo mrazu, v podmínkách silné mlhy nebo při relativní vlhkosti vyšší než 70 %. Produkt nanášejte na zcela suché povrchy. Výrobek není vhodný pro rovinné krytiny. Možné stagnace vody mohou způsobit lokální bělení. Před aplikací produktu se doporučuje zakrýt prahy, zařizovací předměty a každý prvek, který se nesmí natírat. Nepoužitý výrobek skladujte v původním obalu.

ČIŠTĚNÍ:

Nářadí omyjte vodou ihned po použití. Po úplném vysušení produktu se k čištění doporučuje použít neutrální čistící prostředky. Vyberte si nejvhodnější způsob čištění (houba, kartáč nebo vysokotlaký čistič) podle druhu znečištění.

BEZPEČNOST:
Při manipulaci dodržujte bezpečnostní pokyny a vždy používejte ochranné rukavice a ochrannou masku.

 


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.stavebniraj.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.cz

Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací