Hlavní nabídka
Nabídka

VAPOSHIELD

Aktuální ceny jsou platné pouze u zboží a množství, které máme na skladě. Pokud objednáte zboží (nebo množství), které nemáme na skladě, nedokážeme Vám ceny garantovat. Pokud dojde ke zvýšení ceny při Vaší objednávce, budeme Vás informovat a budete mít možnost objednávku zrušit nebo upravit.

Termín dodání 1 - 6 týdnů. V termínu dodání a dostupnosti zboží může dojít kdykoli ke změně, v těchto případech Vás budeme informovat.

Hydroizolačná epoxidovo-cementová parozábrana.  

Hydroizolační epoxidová kapalinová parozábrana, třísložková, s vysokou odolností vůči pozitivnímu i negativnímu tlaku. Umožňuje zapouzdření jakékoli zbytkové vlhkosti přítomné na nosiči. Výrobek je specifický pro mikrocementový systém DECORKRETE a pro všechny typy epoxidových a polyuretanových podkladů. Produkt je formulován se speciální epoxidovou pryskyřicí (složka A), katalyzátorem (složka B) a speciálním cementem (složka C).

CENA s DPH za 1 kg - 285,00 Kč (balení 10 kg)

VÝHODY:
• Výborná odolnost proti pozitivnímu a negativnímu tlaku.
• Vhodné pro epoxidové, polyuretanové a mikrocementové systémy.
Ideální pro vlhké betonové podlahy. 
Vhodné pro podlahy, které nejsou vybaveny parozábranou, před aplikací pryskyřičných nátěrů Diasen. 
Vynikající plnící a zpevňující vlastnosti. 
• Produkt bez rozpouštědel.
Víceúčelový. 

OBLASTI POUŽITÍ:
Výrobek vhodný k použití jako:
parozábrana nad vlhkým nebo zemním potěrem; 
tmel na dlážděné podlahy; 
• hydroizolace bazénů;
• parozábrana při aplikaci DECORK na podlaze;
• parozábrana v mikrocementových systémech DECORKRETE.
Po zaschnutí může být Vaposhield potažen pouze epoxidovými nebo polyuretanovými nátěry DECORK a DECORKRETE. Na VAPOSHIELD neaplikujte akrylové produkty. Vhodné dovnitř i ven.

CHARAKTERISTIKA:
Vzhled: Kapalina
Komponenty: Třísložkové (A + B + C)
Doba zpracovatelnosti: 5 hodin.
Přilnavost na cementových podkladech: 1,75 N/mm²
Odolnost vůči soli: dobrá.
Odolnost vůči silným zásadám: dobrá.

VYDATNOST:
1,4 kg/m² jako parozábrana s vlhkostí podkladu <4%;
2,0 kg/m² jako hydroizolace a parozábrana s vlhkostí podkladu mezi 4 % a 8 %.
Vlhkost podkladu se musí během aplikace produktu a schnutí udržovat pod výše uvedenou hodnotou.

BARVA:
Pískově šedá

BALENÍ:
Každá nádoba obsahuje tři komponenty (A + B + C), které jsou již dávkované a které se mají smíchat.
10 kg plastová vědra.

SKALDOVANIE:
Výrobek musí být skladován v originálních nádobách dokonale uzavřených, v dobře větraných prostorách, mimo slunečního světla, vody a mrazu při teplotách + 5 °C až + 35 °C. Doba skladování 12 měsíců.

PŘÍPRAVA PODKLADU:
Podklad musí být zcela vytvrzený a dostatečně pevný. V opačném případě je nutno opravit cementovou maltou. Povrch musí být důkladně čistý, dobře zpevněný, bez nečistot nebo oddělujících se částí a dokonale vyrovnaný.

Beton
V případě nového cementového podkladu musí být tento podklad dostatečně suchý a vyzrálý. Hluboké prohlubně a oddělené části obnovte cementovou maltou. Malé trhliny lze vyplnit produktem VAPOSHIELD.

Dlažba, obklady
Starší dlažby, obklady by měly být pevně připevněny k podkladu (pokud ne, odstraňte a opravte cementovou maltou) a na povrchu nesmí být žádné stopy uvolňujících látek, jako jsou tuky, vosky, oleje, chemikálie atp. Spáry lze vyplnit produktem VAPOSHIELD,nanášet pomoci nerezovým hladítkem nebo gumovým hladítkem. Podle široké nabídky obkladů, které lze na trhu nalézt, se doporučuje provést test na ověření dokonalé přilnavosti systému.

Průmyslové podlahy
V případě nového cementového podkladu musí být tento podklad dostatečně vyzrálý a příslušně stálý. Za přítomnosti velkých prohlubní, trhlin nebo oddělení zajistěte obnovu specifickou cementovou maltou. Je-li to nezbytné, na extrémně hladkých podkladech se musí příprava podkladu provést pomocí abrazivace s jemným povrchem nebo stroji vybavenými diamantovými nástroji, následovaný dokonalým vysátím nebo umytím mycím strojem.

Ošetření spojů, spár a trhlin
Dilatační, kontrolní nebo izolační spáry lze ošetřit před nebo po aplikaci hydroizolace. Spáry musí být vyplněny polyuretanovým tmelem DIASEAL STRONG (viz produkt). Když je tmel zaschlý, spoje musí být vodotěsné pomocí tkaniny POLITES TNT (viz produkt) nařezané na 10 – 15 cm široké pásy, impregnované produktem VAPOSHIELD, nanášené štětcem. V rohové stěně-podlaze bude vytvořen základ výklenku, s produktem DIASEAL STRONG. Když je tmel suchý, spojovací místa musí být utěsněna tkaninou POLITES TNT stejným způsobem jako u spojů, čímž se vytvoří efekt nádrže. Body v kontaktu s prahy nebo okny ošetřete tmelem DIASEAL STRONG.

MÍCHÁNÍ:
1. Otevřete epoxidovou maltu (část A) a nalijte ji do většího kbelíku.
2. Otevřete cement (část C), pomalu nalijte do kbelíku a promíchejte.
3. Otevřete katalyzátor (část B), vylijte ho do kbelíku a perfektně promíchejte tři složky (A + B + C) z VAPOSHIELD, dokud se nedosáhne homogenní směs. Použijte profesionální míchač.
4. NEŘEĎTE, pokud se aplikuje pomocí stěrky. Při aplikaci pomocí válečku přidejte 5% vody.
5. Když je míchání hotovo, kbelík nezavírejte. VAPOSHIELD vytváří exotermickou reakci. Přidání vyššího procenta vody by mohlo ohrozit účinnost produktu. Do směsi nikdy nepřidávejte cizí látky.

APLIKACE:
1. Počkejte na úplné zaschnutí případně použitého základního nátěru.
2. Aplikujte VAPOSHIELD ve dvou nebo více vrstvách s válečkem s krátkým vlasem nebo stěrkou, nechte výrobek dobře vniknout do podkladu a zajistěte úplné pokrytí povrchu. V případě deště na výrobek, který není dokonale vytvrzen, pečlivě zkontrolujte vhodnost pro následné pokrytí.
3. Po zaschnutí první vrstvy naneste druhou vrstvu, dokud nedosáhnete očekávané vydatnosti. Během aplikace překřižte vrstvy.
4. Všechny následující vrstvy (epoxidové a polyuretanové povlaky, DECORK, DECORKRETE atd.) musí být aplikovány do 48 hodin od ukončení aplikace.
5. Na VAPOSHIELD neaplikujte akrylové produkty. 

 

1. Hydroizolační VAPOSHIELD

2. DECORK

3. AQUAFLOOR ECO

DOBA SCHNUTÍ:
Při teplotě 23 °C a relativní vlhkosti 50% se produkt zcela vysuší za 24 hodin. Doba schnutí je ovlivněna relativní vlhkostí prostředí a teplotou a může se také lišit. Pokud se aplikuje v množstvích vyšších, než je očekáváno, může se výrazně zvýšit doba sušení. Po zaschnutí může být VAPOSHIELD potažen epoxidovým nátěrem (řada Epokoat), polyuretanovými nátěry, DECORK nebo DECORKRETE.

UPOZORNĚNÍ:
Neaplikujte při teplotě okolí a podkladu pod +5 °C a nad +35 °C. Během letní sezóny aplikujte produkt během chladnějších hodin dne, chráněný před sluncem. Při použití venku neaplikujte při bezprostředním ohrožení deštěm nebo mrazem, v případě silné mlhy nebo relativní vlhkosti vyšší než 70%. Chraňte produkt před deštěm, dokud není zcela suchý. Je velmi důležité, aby byly v potěru v pravidelných intervalech vytvořeny speciální dilatační spáry. Spoje musí být dokonalé udělané. 

ČIŠTĚNÍ:
Použité zařízení musí být před vytvrzením produktu omýt vodou.

BEZPEČNOST:
Vždy používejte osobní ochranné prostředky při manipulaci a dodržujte bezpečnostní předpisy.


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.stavebniraj.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.czDokumenty


Foto


Potřebujete poradit?

Miriam Purašová

Obchodní ředitelka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika


Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací